cyklobrani

Valtické cyklobraní je tu s vámi již 8. rokem

Vážení přátelé jižní Moravy a zdravého pohybu nejen na kole.

Author Valtické Cyklobraní 2018 bude opět akcí pro vás všechny, kteří rádi odpočíváte při pohybu na kole, toužíte si zlepšit své závodní výsledky a tradičně si rádi pochutnáte na sklence skvělého burčáku či vínka. Cyklobraní vás opět vezme přímo do vinařství Vinné sklepy Valtice (CHÂTEAU VALTICE) - tady budeme STARTOVAT i DOJÍŽDĚT do cíle a samozřejmě relaxovat po závodě třeba při chutném moravském jídle, víně, burčáku.

Abyste si mohli užít krásy okolí Valtic, také v 8. ročníku bude součástí výjezd vinohrady na kopec Reistna k oblíbenému saletu Kolonáda. A zůstává také kratší formát jednoho okruhu v přibližné délce 25 km, prostě POHODOVÁ STEZKA. Rychlíci a vytrvalci na BURČÁKOVÉ STEZCE se mohou těšit na nový plný okruh o tradiční délce 50 km. Přesný popis trasy a mapu zveřejníme v dostatečném předstihu před závodem. Fanoušci a diváci budou moci povzbuzovat při průjezdu přímo v prostoru zázemí Vinných sklepů Valtice, kde bude startovní i cílová rovinka.

8. ročník Cyklobraní součástí Author Maraton Tour

Malá změna nastane v termínu - 8. ročník se bude konat poslední sobotu 29. 9. 2018. Po důkladném sledování počasí minulých let bývá konec září stále krásným obdobím příjemného babího léta. Na vinohradech intezivně probíhá jihomoravské vinobraní provoněné burčákem, a tak i konec září je ideálním termínem v rámci našeho motta POHODA, BABÍ LÉTO A BURČÁK. Na zvýhodněnou registraci do závodu se můžete těšit v první třetině nového roku 2018.

Neváhejte a roztočte to s námi ve Valticích v sobotu 29. 9. 2018!

Za pořadatelský tým se na vás těší Kamil Balga

 11A3100 copy

Vytisknout

Cyklobraní 2017 - OD RÁNA DO RÁNA

7. ročník je za námi, děkujeme za pohodu a úsměvy, které se nesly celým letoším závodem!

Podtitulem letošního ročníku by určitě mohlo být "Od rána do rána", jelikož všichni, kdo jste v sobotu 9. září dorazili na Cyklobraní, jste závodili a především se bavili od ranních sobotních až do ranních nedělních hodin. Naše velké díky patří Vinným sklepům Valtice, které nám poskytly jedinečné venkovní i vnitřní prostory jejich nového objektu Vinařské stodoly, a my tak zde mohli situovat nejen start a cíl závodu, ale především jeho zázemí.

Vítěze známe a kompletní výsledky obou tras i dětských závodů najdete na tomto odkaze

"Výsledky" toho, jak jste ovládli své "cyklostroje" a především si užili letošní Author Valtické Cyklobraní v sobotu 9. 9., najdete ve fotogalerii na webu nebo v ještě bohatší fotogalerii na našem Facebooku!

cyklo2017 zaNami

cyklo2017 zaNami02

cyklo2017 zaNami03

Děkujeme partnerům letošního ročníku

partneri zavodu2017

medialni partneri2017 

 

Bajkeři na Cyklobraní a ve vašich kinech od 19. října

cyklo2017 zaNami04

UŽ TEĎ SE TĚŠÍME NA VALTICKÉ CYKLOBRANÍ 2018!

Za organizační tým Valtického Cyklobraní - Kamil Balga

Vytisknout

Počasí objednáno, burčák připraven a pohodu přivezte s sebou :)

Nové zázemí CHATEAU VALTICE, láhev vína pro každého závodníka, tombola i posezení u cimbálu 

...  a samozřejmě POHODA, BABÍ LÉTO A BURČÁK nabídne už tuto sobotu 9. září 7. ročník Author Valtického Cyklobraní v jihomoravských Valticích. Natěšeně startovat, vítězně míjet cíl a královsky se bavit, se letos budeme v novém zázemí jedičné Vinařské 100doly - unikátní architektonické stavby ve stylu tradičního selského stavení ukrývající vinařské i nevinařské historické a mystické symboly, která nově rozšiřuje areál vinařství CHÂTEAU VALTICE - Vinné sklepy Valtice a. s.

A jaký je tedy harmonogram letošního závodu?

Program

  • 09:00 - START - dětské kategorie - postupný start od nejstarší kategorie (13-14, 11-12, 9-10, 7-8, do 6let, odstrkovadla)
  • 11:00 - START - Burčáková trasa
  • 11:15 - START - Pohodová trasa
  • 12:30 - Vyhodnocení a předávání cen dětských závodů
  • 15:00 - Autogramiáda - CELESTA BUCKINGHAM + HONZA KOMÍNEK - aktéři nového filmu BAJKEŘI
  • 15:45 - Vyhodnocení a předávání cen Burčákové a Pohodové trasy
  • 16:15 - Soutěž ve šlapání hroznů "O nejlepší šlapku"
  • 16:45 - Soutěž v natahování koštýřa "O nejlepší plíce"
  • 17:15 - Tombola
  • 18:30 - Posezení s vínečkem a burčákem u cimbálu ve Vinařské 100dole - volná zábava

Prodejní a doprovodné akce partnerů Cyklobraní a Author Maraton Tour. Také se těšte na burčák a místní speciality jako pečené ryby, skvělé grilované špízy nebo třeba oblíbené cigára a mnoho dalšího.

Tentokrát se budeme u cimbálu (bude hrát celé 4 hodiny) bavit více než stylově a opět zůstaneme v zázemí Vinařské stodoly. Posezení a zábava u cimbálu bude tentokrát probíhat v Moravském sklepě s kapacitou až 120 míst k sezení, jehož dominantou jsou třímetrové lustry doplňující kruhovou architekturu Vinařské stodoly. V příjemné atmosféře u lidových písní si budete moci vychutnat vybraná lahvová vína, či drobné občerstvení v podobě výborných klobásek či sýrů - objednávat si můžete dle chuti a libosti.

Počasí máme objednáno!

pocasiCyklo2017 

Dorazí Bajkeři - Celeste Buckingham a Honza Komínek

Jak už jste si určitě všimli v programu, letos k nám dorazí dva představitelé nového českého filmu, který jde 19. října do kin, a to BAJKEŘI. Lepší spojení jsme si snad v rámci letošního ročníku ani nemohli přát. Autogram i "selfíčko" tak můžete získat se zpěvačkou a teď i herečkou Celeste Buckingham nebo sympatickým hercem Honzou Komínkem.

Mrkněte na trailer, ať víte, na co se těšit na podzim v kině!

bajkeri film

TĚŠÍME SE NA VIDĚNOU V SOBOTU NA STARTU 9. 9.!

Vytisknout

Přijďte si užít Cyklobraní jako TÝM

Jste parta přátel, kolegů, rodina nebo dámy na kolech? Pak není nic jednoduššího než si POHODU, BABÍ LÉTO A BURČÁK užít letos o druhém víkendu v září jako "TÝM"!

Přihlaste se do 7. ročníku Author Valtické Cyklobraní jako ženské, rodinné nebo firemní týmy (i kategorie firemní týmy s vlastním zázemím). Opět jsme nezapomněli ani na tolik oblíbenou registraci pro tandemové týmy.

ZAREGISTRUJTE SE JAKO TÝM PRÁVĚ TEĎ!

cykloTymy2

 

 

Vytisknout

Nové zázemí Chateau Valtice, Zámeček Belveder v opravě

O změně zázemí pro 7. ročník Author Valtické Cyklobraní jsme vás již informovali. Letos vás poprvé vezmeme přímo do vinařství Vinné sklepy Valtice (CHÂTEAU VALTICE) - tady budeme STARTOVAT i DOJÍŽDĚT do cíle a samozřejmě relaxovat po závodě třeba při chutném moravském jídle, víně, burčáku. 

Jedním z hlavních důvodů, proč letos nemůžeme využít krásné historické zázemí Zámečku Belveder, je především jeho nutná rekonstrukce. Památkáři letos plánují jeho obnovu. V renovovaném zámečku bude nově expozice vzácných čínských hedvábných tapet z pozůstalosti francouzské královny Marie Antoinetty. Čínské hedvábné tapety z její pozůstalosti přivezl Jan I. z Lichtenštejna. Původně byly na zámku v Lednici a nyní se postupně restaurují. Tři jsou už opravené za jeden milion korun, další tři zbývá restaurovat. Více informací o obnově Zámečku Belveder na tyden.cz.

Přečtěte si historii Zámečku Belveder v našem příběhu.

belveder02

 

 

Vytisknout

ZVÝHODNĚNÁ REGISTRACE ZA 450 KČ PRODLOUŽENA DO 31. BŘEZNA

ZVÝHODNĚNÁ REGISTRACE AUTHOR VALTICKÉ CYKLOBRANÍ ZA 450 KČ PRODLOUŽENA DO 31. 3. 2017!

Venku už to čím dál víc voní jarem, a tak s jarní cyklonáladou PRODLUŽUJEME ZVÝHODNĚNOU REGISTRACI ZA 450 KČ AŽ DO 31. 3. 2017!

Další informace o registraci najdete v sekci O závodu - Přihláška.

Sledujte nás také na našem Facebooku, kde najdete veškeré novinky i zajímavosti nejen o Cyklobraní!

 

DB 2681 

Vytisknout

POHODA, BABÍ LÉTO, BURČÁK - 29. 9. 2018

Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři